História lyžovania v Cigli

Zjazdové lyžovanie v Cigli má dlhoročnú tradíciu. Prvý lyžiarsky vlek bol spustený do prevádzky ešte v roku 1979. Pôvodná zjazdovka sa nachádza po ľavej strane súčasného lyžiarskeho vleku (pohľad z údolnej stanice vleku). Pri priaznivých snehových podmienkach sa táto zjazdovka  používa aj v súčastnosti a to pod označením "Zjazdovka číslo 2".

Začiatkom 90tych rokov bol vybudovaný nový lyžiarsky vlek,osadený prepravným zariadením Tatrapoma H 130. Vznikla nová umelo osvetlená zjazdovka s celkovou dĺžkou 800 metrov a prevýšením 195 metrov.

Začiatkom roka 2010 bol do prevádzky uvedený zasnežovací systém,čím došlo k výraznému zlepšeniu lyžiarskych podmienok.Vďaka zasnežovaciemu systému je celá zjazdovka č.1 pokrytá súvislou vrstvou snehu.

Ďalšie možnosti športového vyžitia

Okrem zjazdového lyžovanie má v Cigli bohatú históriu aj bežecké lyžovanie.Pri dostatočnej snehovej pokrývke je k dispozícii približne 40 km bežeckých tratí.Hlavné bežecké trate sú známe pod označením Veľký okruh (cca 25km) a Malý okruh (cca 15km).

Obec Cigeľ a priľahlé horské okolie sú každoročne dejiskom masového športového podujatia pod názvom Pochod Vďaky SNP. Každým rokom sa tu stretávajú stovky ba až tisíce športu chtivých nadšencov,ktorí si vychutnávajú krásu okolitej zimnej prírody.